Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

PayPal novinka – dobíjení online převodem z banky

3.5. 2012 · Žádný komentář · Novinky

Nedávno PayPal ve spolupráci se slovenskou firmou TrustPay představil v Čechách a na Slovensku  možnost okamžitého dobití kreditu prostřednictvím převodu z banky v reálném čase.  Není tak potřeba používat v PayPalu platební kartu.  Skvělé na celé záležitosti je,  že za takto provedené nabití se neplatí PayPalu žádné poplatky.  Platby je možné realizovat z následujících bank:

1. Komerční banka
2. Raiffeisenbank
3. Česká spořitelna
4. ČSOB
5. UniCredit Bank
6. Volksbank
7. GE Money Bank

U těchto bank bude mít účet možná více než 90% majitelů účtů v ČR.  Pro úspěšný převod je důležité, aby jméno majitele účtu souhlasilo s jménem uvedeným v PayPalu. Služba je dostupná zatím pouze osobní účty (nikoliv firemní).  Zatím pouze u Komerční banky nebo Raiffeisenbank se převod zobrazí rovnou v internetovém bankovnictví. U ostatních ústavů se zobrazí pouze informace k platbě. Maximální částka k převodu je 50 000 Kč a min. je 80Kč.

Kdo tedy nechce svou platební kartu používat na internetu, tak získává poměrně jednoduchou a  bezpečnou možnost placení v zahraničí.  Firmy jako Shipito a další budou mít patrně z této novinky radost, obzvlášť pokud se  systém zavede  i v  dalších zemích východního Evropy.

Tagy: