Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

Z čtyřicetileté uklízečky multimilionářkou – podnikatelský příběh roku

24.9. 2012 · Žádný komentář · Novinky

V Reflexu č.  38   vyšel obsáhlý rozhovor s podnikatelkou, která začala úspěšně podnikat ve svých 47 letech.  Což nemusí být úplně neobvyklé. Ale už málokomu osud do vínku nadělí  rány , kdy Vám komunisté ve vašich 2 a půl letech popraví otce, pak  rok a půl strávíte v internaci trýzněný hladem.  Vaše matka má o Vás chorobný strach, protože jí 6 let před Vaším narozením  unesli tříměsíční dceru, která se nikdy nenajde a tak Vás nepouští mezi ven mezi děti.  Začnete studovat několik vysokých škol  a nedokončíte je. Pracujete řadu let jako uklízečka.

Tou osobou  je Marta Slánská – dcera popraveného komunistického funkcionáře Rudolfa Slánského a jediná majitelka jedné z největších pražských realitních kanceláří Maxima Reality s.r.o. a řídí desítky zaměstnanců. Začala podnikat bez cizího kapitálu a půjček a  firma dosahuje každoročně mnohomiliónového zisku.

Jak to dokázala? Sama to v rozhovoru otevřeně přiznává – aby získala sebedůvěru, kterou do svých 40 let neměla, tak začala chodit na psychoterapii a trvalo jí 5 let než si začala věřit.  V rozhovoru zaznělo i její krédo:  „Cokoli si umíte představit, můžete také vytvořit“.   Ačkoli se stala Podnikatelkou roku 2009  tak její životní příběh nebyl v médiích moc známý.  Pro mě je podnikatelský příběh roku.

Obsáhlý rozhovor si můžete přečíst v čísle s touto obálkou:

reflex

reflex

Tagy: ··