Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

Pizzatime, Lunchtime a Slevotime?

5.10. 2012 · Žádný komentář · Start-upy

Slevomat Ventures  oznámil akvizici portálu Pizzatime.cz , kde si online můžete objednat nejen pizzu, ale i jiná jídla např. sushi.  Portál Pizzatime nejdříve vzniknul jako projekt portálu Lunchtime.cz , od kterého se teprve letos oddělil založením nového s.r.o.   Do samotného Lunchtime letos vstoupil většinově slovenský  slevový portál   ZlavaDna.sk , který v ČR provozuje konkurenční portál SlevaDnes.cz.  Což mi přijde jako dost velký paradox,  obzvlášť když pizzatime.cz a lunchtime.cz   navzájem spolupracují.  Tomu bude asi brzy konec.

Slevomat novému přírustku může nabídnout mnohé ze svého know-how, ale i tak delivery business bych nepovažoval za nějakou dramaticky rostoucí oblast (možná vyjma aktuálně populárních krabičkových diet).   Poskytovat kvalitní službu, když nad ní nemáte kompletní kontrolu je poměrně obtížné, obzvlášť v českém prostředí.   Většina restauratérů ale neumí přesvědčit  zákazníky,  aby se k nim po slevové nabídce vrátila, tak se dá  předpokládat, že nezvládnou přesvědčit ani uživatele Pizzatime , aby si příště objednali rovnou  u nich. Neschopní hospodští budou raději platit za zprostředkování.

Objednávání jídla domů je populárnější hlavně v zemích s poněkud vyšší životní úrovní.  Dejme Tomáši  Čuprovi čas, zda se mu podaří nějak zásadně ovlivnit donášku jídel v ČR.  Trochu mi to přijde jako když přesedláte z Ferrari (možná lépe z Astonu Martin) do malého pick-upu…

Tagy: ···