Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

Internetová revoluce v rozvojových zemích

29.11. 2012 · Žádný komentář · Novinky

Zhruba 5 miliard lidí po celém světě používá cca 6 miliard mobilních telefonů,  ale jenom dvě miliardy z nich jsou připojeny k internetu.  Nebrání jim v tom nedostatek elektřiny (někde si mobil musí nabít) ani přístup k  síti.  Schází jim totiž  cenové dostupné zařízení – běžný počítač nebo tablet stojí několik set dolarů na rozdíl od mobilu, který stojí 30-40USD.

O vývoj cenově dostupného tabletu se pokouší britsko-indická firma Datawind, podle jejich odhadů by se mohla snížit až k 25 USD  s využitím reklamy jako zdroje případného zisku.  Firma si totiž dokáže vyrábět svoje vlastní LCD obrazovky a momentálně pouze řeší nedostatek dalších součástek, aby dokázala uspokojit více než 4 milióny již objednaných tabletů.  O podobnou věc se v Číně pokouší další  desítky firem.  Během následujících 2 let tak zřejmě zažijeme ještě větší rozmach mobilního internetu v rozvojových zemích.  Nepopiratelně to bude mít i dopad do vzdělání.

V Indii například operátoři nabízejí neomezené připojení k internetu za ceny již od 2 USD za měsíc (pravda že o dost pomalejší než u nás).

Tagy: ··