Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

Hypersleva zkrachovala, je v insolvenci. Co dál?

16.2. 2013 · Žádný komentář · Slevové servery

Aktualizace: Je potvrzeno, že žádost o inslovenci podal jednatel společnosti.
Bohužel aktuálně do soboty 16.2. je insolvenční rejstřík mimo provoz, tak se nedá zjistit kdo jej podal – pravděpodobně sama společnost. Z údajů v obchodním rejstříku za rok 2011 vyplývá, že hospodařila s poměrně výraznou ztrátou a dost velkým zadlužením. Pro ostatní podnikatele by to mělo být určité varování – pokud takovou firmu nechávají prodávat své služby nebo výrobky. Řada z nich nyní ještě bude čelit náporu majitelů voucherů, kteří se budou dožadovat jejich uplatnění. Celému slevovému trhu to pochopitelně nepomůže.

Klíčovou otázkou je zda vedení firmy podalo insolvenční návrh včas – pokud ne ručili by za všechny závazky společnosti. Druhým případem kdy jednatelé ručí za závazky společnosti je pokud by upřednostnili někoho z věřitelů , popř. by jim byl prokázán trestný čin. Jiným způsobem se věřitelé svých nároků nedomohou. Společnost zřejmě nemá žádný výrazný majetek – většinu ho činí dlouhodobý nehmotný majetek – což je typicky software. Nedá se tedy čekat, že by z výtěžku konkurzu zbyly nějaké prostředky.

Damoklův meč visí i nad ostatními slevovými servery. Slevomat i Zapakatel se chlubí stamiliónovými obraty, ale s tím jak otálejí se zveřejněním účetní uzávěrky za rok 2011 se vystavují podezření, že jejich hospodaření rovněž neskončilo černých číslech. Záporný výsledek hospodaření by vznesl pochybnosti o životnosti jejich obchodního modelu. Změny v jejich zaměření i na jiné oblasti (výrobky) by mohl svědčit o jistém vyčerpání potenciálu.

Podle toho co se ukazuje na http://podvodnefirmy.cz/nebeslev-uz-nikdy/ tak Nebeslev mají rovněž problémy s hrazením svých závazků. Ve smlouvách s podnikateli mají ustanovení o tom, že pod pokutou nesmí o nich zveřejňovat žádné informace.  Uvidíme kdy to praskne.

Tagy: ····