Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

Business v Rusku 2. díl – vila v Dubai a smrt v Londýně

25.3. 2013 · Žádný komentář · Novinky

V prvním článku jsem popsal způsob jak si jedna z ruských kriminálních skupin zajistila podvodné vrácení daně z příjmů ve výši 230 miliónů dolarů.  Bezproblémové vrácení daně 27.prosince 2007 v uvedené výši  zajistila tehdejší ředitelka moskevského finančního úřadu č.28  Olga Stepanova.  Za necelý měsíc poté manžel zakládá na Kypru společnost Arivust Holdings Ltd a na Britských panenských ostrovech firmu Aikate Properties Inc. Následně si pak se svým manželem pořídíli majetek v hodnotě 38 miliónů dolarů!! I když jejich společné roční příjmy nepřesáhly 38 000 USD.  Nechali si postavit luxusní vilu s 800m2 s přístavkem (300m2) od známého ruského architekta Alexeje Kozyra – vidět je i tady na Google Maps v odhadované hodnotě 20 miliónů USD (včetně rozlehlého pozemku).

V Dubai koupili vilu (450m2) v proslulém umělém ostrově Palm Jumeriah za 3 mil. USD a naproti  ještě dva luxusní apartmány (183m2) v Kempinski resortu – každý za 2 mil. USD. Dokládají to tyto bankovní výpisy .

Palm Jumeriah

Palm Jumeriah - víkendové sídlo ex-ředitelky moskevského finančního úřadu

Zkrátka nepřišly ani obě její zástupkyně Elena Anisimova a  Olga Tzareva – obě si pořídili také apartmán za 2 mil. USD v stejném resortu.

Matka (důchodkyně) majora Karpova, (ten který provedl razii v kancelářích Hermitage Capital a Fireston Duncan) si necelý rok na to pořizuje luxusní byt v Moskvě v hodnotě 930 000 USD a shodou okolností je také zapsána jako majitelka zánovních vozů Porsche 911, Mercedes E280 atd.

Plukovník Kuzněcov zástupce vedoucího odd. pro vyšetřování daňových úniků , který ze zločinu obvinil Sergeje Magnitského si na svou matku a otce pořizuje dva luxusní byty v Moskvě – jeden za 1,3 mil. USD a druhý  za 990 000 USD.

Tím ale kauza Hermitage Capital zdaleka nekončí – 10. listopadu 2012 v luxusní londýnské čtvrti kde tři roky bydlel, umírá za dosud nezjištěných příčin bohatý ruský bankéř Alexander Perepilichnyj – podle všeho to byl ten, který poskytl informace o švýcarských bankovních kontech ruských daňových úředníků (zmiňované výše). Podezřelých úmrtí i lidí, kteří podivuhodně zbohatli je samozřejmě víc – seznam lidí postižených Magnitského zákonem nejdete zde.

Kelnera, Klause a Kypr si nechám ještě na další díl. Sledujte  @weblog20

Tagy: ·····