Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

Skvělá příležitost pro „hardware startupy“

3.6. 2013 · 1 komentář · Start-upy

V ČR i jinde po světě existuje celá řada různých akcelerátorů nebo inkubátorů pro startupy.   Většina z nich se orientuje na webové technologie a tak pokud máte záměr produkovat něco hmatatelného, tak Vám účast až tolik přinese.  Jednou z největších překážek  je totiž uvedení produktu do sériové výroby.  Dalším problémem jsou výrobní náklady – pokud nemáte produkt s velmi vysokou přidanou hodnotou, tak se výrobu vyplatí realizovat v Asii.

Z těchto důvodů vznikl akcelerátor Haxlr8r, kam se mohou přihlásit týmy z celého světa, kteří se snaží přivést na svět nějaký výrobek.  Nabízí 111-ti denní program v Shenzhenu v Číně a v San Franciscu plus až 50 000 USD do začátku.   Členové programu mají k dispozici špičkové technické vybavení od CNC strojů, laserové řezačky po 3D tiskárnu.  Startupy mohou využít služeb designéra, protypování i malosériové výroby.  Haxlr8r má k dispozici 50 mentorů ze všech různých oblastí , včetně podnikatelů z asijského kontinentu.  Obzvlášť  jejich pomoc je nedocenitelná – v Číně není složité si nechat cokoliv vyrobit,  ale je poměrně obtížné udržet kvalitu.  Součástí programu jsou i návštěvy továren atd.

Přihlášky pro letošní kolo se přijímají do 15.6. – tak pospěšte.  Šiřte tuto prosím informaci dál – věřím,  že se někdo šikovný  najde.  Americké firmy takto postupují běžně – v USA výrobek vymyslí, nadesignují a nechají vyrobit v Číně. Není důvod proč by to nemohly dělat i české firmy a obstát tak  v celosvětové konkurenci.

Tagy: ··

  • http://weblog.9c.cz/2013/08/nezarazene/vrchol-crowdfundingu-vibrator/ Vrchol crowdfundingu – smart vibrátor Vibease | Weblog – novinky ze světa web 2.0

    [...] Podle jejího názoru ženy potřebují pro dosažení rozkoše zapojit více smyslů – v mobilním telefonu budete mít k dispozici aplikaci, která vám do sluchátek bude přehrávat fantazijní příběh a vibrátor bude reagovat podle toho jak se vyvíjí děj.  Když příběh bude nabírat „tvrdší obrysy“ tak bude vibrovat silněji a naopak.  Proto si nadpis kampaně vypůjčil část názvu  známé knihy  a zní „Vibrátor Vibease přináší do života 50 odstínů fantazie „. Aplikace bude obsahovat tržiště s jednotlivými fantaziemi, které si bude možné zakoupit podobně jako písničky v iTunes.  Uživatelky budou mít možnost si fantazie vytvořit i sami. Další funkcí vibrátoru Vibease je, že  jej může ovládat na dálku váš partner.  Produkt vznikl v hardware inkubátoru Haxlr8r o kterém jsem psal před časem. [...]