Weblog – novinky ze světa web 2.0

Inspirujte se

Weblog – novinky ze světa web 2.0 header image 2

Výhra 2,466 miliardy v loterii

16.5. 2015 · 2 komentářů · Novinky

Kdo si z  České republiky vyhrál Eurojackpot – 2,466 miliardy.  Každého v tu chvíli napadne, co by s takovou částkou dělal, kdyby byl v kůži takového člověka. Realita může být o poznání horší.  Takové zjištění provází obrovský i když pozitivní stres. Pravděpodobně takový výherce nebude schopen několik dní vůbec spát. Mimo to  bude mít obrovský strach , aby nějak nepřišel o výherní tiket.

Obrovskou zatěžkávací zkouškou projde jeho partnerský vztah – v případě manželství je taková výhra součástí společného jmění manželů.  Málokdy budou mít manželé úplně shodné představy o tom jak peníze využít.  V případě tak vysoké výhry si velká fantazie může stát realitou – a je velká otázka jestli v ní bude stávající partner existovat.  Představa života s jiným partnerem i  polovinou výhry zní lákavě. Dnes kdy se 50% manželství rozvádí z mnohem malichernějších důvodů.

Pokud to přežije partnerský vztah, tak další kolo tvoří příbuzní a přátelé. Když jim to vydržíte neříct a změníte životní styl, tak to nebudou chápat a přestanou se s Vámi stýkat. Když jim to řeknete, někteří z nich budou předpokládat , že se nimi aspoň o malou částku podělíte nebo jim půjčíte (na věčné časy). Několik z nich se Vás dost pravděpodobně bude pokoušet podvést, okrást či vydírat.  Pokud se to dozví někdo z podsvětí – tak Vám nefalšovaně půjde o život.  Spíš už dnes spřádají plány jak takového člověka najít.

Další kapitolou jsou děti – záleží na jejich věku. Zjistíte, že jim můžete dopřát cokoliv – pokud jim budete plnit vše, tak brzy můžete zjistit , že jejich přání nemají hranice. K tomu se chytře postavil Warren Buffet (jeden z nejbohatších lidí na světě) – kdysi řekl: „Dám dětem jenom tolik, aby mohli dělat to co chtějí, ale ne tolik, aby nemuseli dělat nic“.

Co je nejlepší doporučení, jak s něčím takovým naložit? Především na začátku neměnit nic ze svých zvyklostí ani práci, nekupovat si žádné okázale drahé věci. Naprosto nezbytné je si ponechat informaci o výhře pro sebe. Pokud si chcete zachovat stávající okruh přátel a známých musíte být trpělivý. Čím méně peněz jste měli před výhrou, tím déle to bude trvat. Žít budete pravděpodobně dost dlouho, takže není kam spěchat. Dělejte to co vždycky a během tří až čtyřech měsíců se rozhodněte v čem budete podnikat (v malém na ŽL). Vyberte si něco co Vás bude bavit, pro peníze to dělat nebudete. Něco co můžete klidně začít u zaměstnání a kde nejsou moc velká omezení výdělku. Neznamená to, že budete podnikání jenom předstírat – to by Vás asi dlouho nebavilo. Chce to něco co Vás bude opravdu bavit a bude to doopravdy  - až na to, že nebudete muset koukat tolik Vám to vynáší.  Nicméně to dělejte s potenciálem, že to jednou do zisku přivedete.  Po 4 až 5 letech si můžete dovolit více. Cílem je zkrátka vytvořit uvěřitelný příběh o vlastní píli  a pracovitosti, která Vám přinesla hezký výdělek.  Vaši přátelé a známí Vám zůstanou, někteří budou možná o něco více závidět, ale pořád to bude pro ně pochopitelnější než když znenadání se přijedete pochlubit novým Ferrari.

Kam uložit tak obrovské množství peněz? Rozhodně ne do žádné běžné české banky – tam při uložení tak velkého obnosu budete muset sdělit jeho původ a to se těžko povede utajit před nechtěnými zraky.  Pro tyto případy existují tzv. privátní banky – většina z nich bude mít hlavní sídlo ve Švýcarsku a některé z nich mají zástupce i  v ČR. To jsou obvykle jeden nebo dva lidé zvyklí jednat s velmi majetnými lidmi a dodržovat naprostou diskrétnost. Samotné prostředky budete mít deponované ve Švýcarsku a tudíž se vůbec nedostanou do českých bank. Při tak velké výhře je rozumné jich využít několik.

Bohužel většina výherců takto nekončí – co znám jeden příběh, tak ten skončil totálním rozvratem rodiny a výherce skončil sám v malém domku, po té co ho o zbytek peněz připravili vlastní děti.

Tagy:

  • Comanch

    Zajímavé. Jen nesouhlasím s tím, začít hned po výhře podnikat (především od píky). Pokud mám takové peníze, nebudu se přeci plazit před zákazníky pro jejich pár šestáků.

  • http://weblog.9c.cz/ weblog.9c.cz

    No jo, ale pak těžko vysvětlíte svému okolí, jak jste přišel k penězům, pokud jim nechcete říct pravdu. Všechny ostatní způsoby nejsou založené na vlastním přičiněním , tím pádem vzbudí větší závist, komplikace atd.